instagram   fb

Producenci

Smoczki

Smoczki 

Nowonarodzone dziecko przychodzi na świat z odruchem ssania. Już w brzuchu mamy wyrabia i doskonali tą umiejętność. Odruch ten jest bardzo ważny, aby dziecko mogło przyjmować pokarm. Ssanie to nie tylko sposób na przyjmowanie pokarmu, ma ono również ogromny wpływ na poczucie bezpieczeństwa maluszka, ciepła, bliskości. Nierzadko potrzeba ssania jest nasilona. Wtedy pomocny okazać się może smoczek niemowlęcy.

Smoczek pomaga niemowlakowi w wyciszeniu i szybszym zasypianiu. Na rynku znajdziemy szereg różnych smoczków dla noworodków i niemowląt. Podczas dokonywania wyboru należy zwrócić uwagę na anatomiczny kształt smoczka oraz by był dopasowany rozmiarem do wieku dziecka. Wielkość smoczka ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju aparatu mowy. Smoczek powinien być wykonany przez znanych i sprawdzonych producentów. Należy unikać smoczków niewiadomego pochodzenia.

Dostępne na rynku smoczki wykonane są z kauczuku lub sylikonu. Smoczek z kauczuku jest miękki, w dotyku przypomina pierś mamy, posiada właściwości antystatyczne – nie przyciąga kurzu. Jego kolor i zapach jest dość charakterystyczny. Minusem kauczuku jest fakt, iż jest to nietrwały materiał, który może ulec odkształceniu. Dlatego przy pierwszych oznakach deformacji, bezwzględnie smoczek należy wyrzucić i wymienić na nowy. Smoczki z sylikonu są trwalsze od tych z kauczuku. Smoczki sylikonowe nie ulegają deformacji i odkształceniu. Dużą zaletą sylikonowego smoczka jest to, że bez obaw można go wyparzać – nie będzie to miało żadnego wpływu na barwę, nie zmatowieje i nie pokryje się brzydkim nalotem.

 

sklep internetowy Coconut

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl