instagram   fb

Producenci

Zabawki sensoryczne

B.TOYS Let’s Glow Bowling – kręgle B.TOYS Let’s Glow Bowling – kręgle
Producent: B.TOYS
Cena:

159,00 zł

zobacz więcej

Zabawki sensoryczne dla dzieci

Zabawki sensoryczne to swego rodzaju przewodniki po zmysłach dla dzieci, które pozwalają im na odkrywanie otaczającego ich świata. Poprzez stymulację wzroku, słuchu, dotyku i węchu zabawki sensoryczne wpływają na prawidłowy rozwój psychofizyczny malucha. Są doskonałą pomocą przy pracy z dziećmi opóźnionymi w rozwoju i wcześniakami, ale wspomagają również dzieci rozwijające się bez żadnych problemów.

Zabawki sensoryczne - rozwój przez zabawę

Zabawki sensoryczne dla dzieci dzielimy na te działające na konkretne zmysły lub stymulujące je wszystkie. Zabawki sensoryczne oddziałujące na dotyk to między innymi gniotki, maskotki do ściskania, piłeczki, piankowe klocki i książeczki z wystającymi elementami o różnych fakturach. Ponadto zaliczamy do tej grupy maty sensoryczne, które uszyte są ze zróżnicowanych materiałów i mają doszyte elementy, które dziecko może rozciągać, szarpać czy wyginać, eksplorując siłę i możliwości swoich palców.

Zabawki sensoryczne oddziałujące na słuch to przede wszystkim uproszczone instrumenty, dźwiękowe puzzle czy książeczki, zabawki z przyciskami wydające odgłosy po naciśnięciu oraz grzechotki z dodatkowymi elementami. Zmysł wzroku stymulują przede wszystkim zabawki sensoryczne z kontrastowymi elementami.

Zabawki sensoryczne uczą logicznego i abstrakcyjnego myślenia, rozwijają koordynację ręka-oko i umiejętność rozumowania przestrzennego - w tym zakresie szczególnie dobrze sprawdzają się sortery i zestawy do układania, dopasowywania i łączenia ze sobą kolorowych elementów w różnych kształtach.

Zabawki sensoryczne dla noworodków od pierwszych dni życia

Zabawki sensoryczne wzbudzają ciekawość u dzieci niezależnie od ich wieku, ponieważ są dostosowane przez specjalistów, którzy je projektują, do stopnia rozwoju dziecka. Dla noworodków polecane są szumiące misie czy wiszące zabawki w kontrastowych kolorach, później urozmaicone, miękkie książeczki i klocki, a w końcu grające, wielofunkcyjne zestawy. Do zabawek sensorycznych dla starszych dzieci zaliczamy skomplikowane układanki czy zestawy do tworzenia biżuterii, młodszym natomiast wystarczy maskotka z szeleszczącym wypełnieniem czy urozmaicony gryzak. Zabawki sensoryczne to też doskonały sposób na obudzenie kreatywności dziecka i rozwijanie jego wyobraźni - może odkryje w sobie artystę po malowaniu palcami? Odkryj rozwijające zabawki dostępne w ofercie naszego sklepu i znajdź idealną dla swojego dziecka lub na prezent!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl